KOMPLE EV TADİLATI İZMİR: Çatı sistemleri Seferihisar TADİLAT ve DEKORASYON BİZİM İŞİMİZ...0532 344 1 223

Çatı sistemleri Seferihisar

Çatı Aktarma ve Çatı Onarım İşleri
Çatınızı sağlamlaştırmak, kışın akmayacak, size sorun çıkarmayacak bir çatıya sahip olmak için neler yapmalısınız. Kış öncesi çatı sorunlarını ortadan kaldırmak isteyenler, çatı bakım ve onarımına yöneliyor. Türkiye’deki büyüklüğü 1.5 milyar dolar olan çatı sektörünün, yüzde 5’ini onarım ve bakım oluşturuyor.

Türkiye’nin büyük bir bölümünde çatı onarımı daha önceleri Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında yapılıyordu. Ancak, küresel ısınmanın etkisi, ağustos ayında tatilin sürmesi ve Ramazan sebebi ile bu yıl çatı onarımı yoğunluklu olarak Ekim - Kasım aylarına kaydı.Yağışların neredeyse yok denecek kadar olması çatı alarmını geciktirdi. Ancak özellikle son dönemdeki yağışlar, kış öncesi çatı sorunlarını önceden haber verdi ve çatı aktarım ve onarımları hızlandı.

Peki, çatınızı sağlamlaştırmak, kışın akmayacak, size sorun çıkarmayacak bir çatıya sahip olmak için neler yapmalısınız?

Çatı Aktarma demek çatının sadece kiremitten ibaret olmadığını, sistem olarak ele alınması ve bakımının da buna göre yapılması gerekiyor.
Bazı binalar az bir ısı ile ısınıyor. Bazı binalar ise milli ekonomiye zarar verebilecek şekilde çok maliyetli oluyor. Bu da binalar yapılırken ısı yalıtımına uyulmadığından kaynaklanıyor. Yalıtım; ekolojik denge, hava kirliliğinin önlenmesi, enerji tasarrufu ve sağlıklı mekanların oluşturulması açısından önemlidir.

Bir evin çatısı yalıtım işlevini yerine getiremeyecek hale geldiyse; çatı örtüsünde bazı hatalar mevcutsa yapıyı oluşturan diğer yapı elemanlarında da ciddi fonksiyonel bozukluklar meydana gelebilir.

Bu bir virüsün etrafına yayılması ile sağlam diğer hücreleri de etkilemesine benzer. Bu sebeple çatı her yıl gözden geçirilmeli ve ihmal edilmemelidir. Eğer baştan önlem almazsanız sonrasında size büyük masraflar açabilir.

Çatılarda havalandırma, çatı arasında yoğuşan su buharının çatı kaplama malzemelerine vereceği zararı en aza indirgemenin ve yoğuşmayı çatı alanından uzaklaştırmanın yanında; çatılarda yaşanabilir alanlar yaratıldığında sağlıklı ve hijyenik bir ortam oluşturulması artık zorunlu hale gelmiştir. Binanın ekonomik ömrü boyunca çatının sorunsuz olarak kullanılması için, çatının bir bütün olarak çözümlenmesi sonucu ortaya çıkmıştır.

Her yıl kışın ağır hava koşullarına maruz kalan çatınızın periyodik olarak kontrol edilmesi gerekir. Çatının yalıtım değerlerini azaltacak, birtakım etkenler engellenmeli veya mevcutsa çözüm yolu aranmalıdır.

Az eğimli çatılarda, baca dibi ve ışıklığın çatıyla birleşim yerleri gözden geçirilmeli varsa kir ve istenmeyen bitkisel oluşumlar çatınızdan uzaklaştırılmalıdır. Çatının herhangi bir yerinde sızmalar tespit edilirse, bu sızmaların engellenmesi gereklidir çünkü sızmalar çatıda rutubete neden olur.

Hasarlı bir çatının bakımını ne kadar bekletirseniz, meydana gelecek risklerin de o derece artmasına sebep olursunuz. Bazen çatıdaki tek bir kiremidin yarattığı su sızıntısı problem olabilir, eğer çatı bu durumuyla uzun zaman ihmal edilmişse, çatıyı tamamen yenilemek daha akıllıca bir çözüm olacaktır.

Çünkü büyük olasılıkla çatı konstrüksiyonunu oluşturan ahşaplar da nemden etkilenmiştir. Ve en kötüsü iyi yalıtılmamış veya hasarlı çatının sızdırdığı su zamanla duvarda bile rutubete neden olur.

Özellikle yoğun yağmur, soğuk ve neme maruz kalan yapıların dayanıklılığını, enerji verimliliğini ve konforunu artırmak üzere yenilikler yapılmıştır. Mesela su yalıtım örtüsü, içeriğindeki malzeme ve sık dokusu sayesinde dış ortamda bulunan soğuk havanın içeriye girmesine engel oluyor ve ısı kaybını önlüyor.

Tüm yüzeyi ile nefes alarak ortamdaki su buharını da dışarı atan su yalıtım örtüsü uygulaması sayesinde yapı, nem ve soğuk dışında toz, kirlilik, böcekler gibi farklı dış etkenlere karşı da korunuyor.

Çevre dostu malzemeler kullanılarak yalıtılan çatılar, enerji tasarrufu sağlamasının yanında karbondioksit emisyonlarını önemli ölçüde azaltarak, dünyanın daha yeşil ve sağlıklı bir yer olmasına yardımcı oluyor. Binaların ömrü süresince kullanılması için tasarlanan malzemeler soğuk ve sıcak çatılar ile vinil siding uygulamaları ve endüstriyel çatılarda da uygulanabiliyor.

Ayrıca yağmur sularının çatıdan inen borularla bahçelere dışına verilmesi de önemli bir konu. Çatılardan gelen yağmur suları borularla bahçeye akıtıldığı takdirde sürekli akan su binanın zemininde bozukluğa neden olabilir. Bu nedenle yağmur suyu bahçe dışına verilmelidir.

çatı pencereleri ve aksesuarları ile istediğiniz ortamı yaratmak mümkündür.Erciyes Dekorasyon netboya.com olarak biz bu konuda istenilen teknik ve montaj desteğini vermekteyiz

Çatınızda son nokta olan baca çözümlerine de el atmaktayız; havalandırma bacalarından, atık gaz baca sistemlerine kadar çok geniş bir ürün gamını bulunduruyor. Her tip çatıda gerekli olan Baca Sistem çözümlerinde 25 dakikada montaj kolaylığı ile eşi bulunmaz bir fırsat sunuyor.

Çatı Aktarma Sistemleri, konusunda uzman firmalar ile yapılan ortak çalışmalar sonunda geliştirdiği çatı sistem çözümleri ile; yağmur, kar, dolu, rüzgar, kırağı ve yoğun sıcaklık gibi doğa olaylarına karşı tam koruma, belirli nedenler ile oluşan su buharının uzaklaştırılması, yaşayanların konfor ve huzurunun sağlanması için ısı ve su yalıtımı sorunlarını eksiksiz olarak çözüyor. Mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitlerinde desteklediği Ar-Ge çalışmaları ile geliştirmeye devam ediyor.
Çatı katınızı kullanmak ve aydınlık, ferah bir ortam yaratmak istiyorsanız bizi arayın.
Bizden fiyat almaktan çekinmeyin.
Detaylı bilgi için lütfen irtibata geçin 
Lokman KARA:+9 0532 344 1223 

0 yorum:

Tadilat ve Dekorasyonlarınız için Teklif Alın...

 
Sitemap: http://tadilatservisiseferihisar.blogspot.com/feeds/posts/default?orderby=updated